Świerże   ul. Jana Pawła II 74/A  |  22-175 Dorohusk
Tel.  +48 504 061 040  |  NIP: 563 10 72 79
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Pomagamy w organizacji  towarzyskich spływów kajakowych  po Bugu  głównie na odcinku Skryhiczyn – Uchańka , Uchańka – Dorohusk, Dorohusk – Świerże, Świerże – Siedliszcze – Wola Uhruska, Wola Uhruska – Zbereże, Zbereże – Włodawa oraz dopływami tej rzeki, w których biorą udział miłośnicy zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu, pasjonaci kajakarstwa i innych sportów.

Kajaki to doskonały pomysł na udany urlop. Spływy kajakowe to najlepszy sposób, by odetchnąć od zgiełku miasta i zawrzeć nowe znajomości. Wybierz kajak z naszej szerokiej oferty i ruszaj na spływ!

Posiadamy polietylenowe kajaki nowej generacji. Są one bezpieczne, komfortowe i przede wszystkim odporne na licznie występujące na Bugu pnie drzew. Kajaki wyposażone są w niezastąpione przy przenoskach uchwyty.

Bug jest rzeką o średnim stopniu trudności, ale niezwykle urozmaiconą, oferującą bardzo różnorodne kajakarskie atrakcje.

Źródła Bugu znajdują się na wysokości 310 m n.p.m. w okolicach wsi Werchobuż koło Złoczowa na Wyżynie Podolskiej na Ukrainie. Całkowita długość rzeki wynosi 772 km, na terenie Polski 587 km. Na odcinku 363 km (Gołębie-Niemirów) stanowi granicę z Ukrainą i Białorusią; koryto Bugu w Zosinie jest najdalej na wschód wysuniętym miejscem w Polsce. Poprzez Kanał Królewski łączy się z Prypecią.

Jest to jedna z najpiękniejszych rzek Polski i jedną z nielicznych (jeśli nie ostatnią) rzeką w Europie o nieuregulowanym korycie. W okolicy Kryłowa i Prehoryłego znaleźć możemy ciekawe starorzecza. Rzeka tworzy na tym terenie meandry, które tworzą ciekawe półwyspy, zaś w samym Kryłowie - wyspę.

Wszystko to powoduje, że Bug jest malowniczy i dodaje uroku miejscowemu krajobrazowi. Rzeka obfituje w wiele gatunków ryb. Jej wody zamieszkują bobry. Na obrzeżach doliny licznie żerują bociany i czaple siwe. Płynie przez malownicze tereny Lubelszczyzny, Podlasia i Mazowsza, wśród łąk i lasów. Trochę niedoceniana, niezauważana ale na pewno jest w stanie dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

Jeśli weźmiesz udział w spływie organizowanym przez nas, my zadbamy o Twoje bezpieczeństwo, szkolenie z podstawowych zasad manewrowania kajakiem oraz o odpowiednią organizację Twojej zabawy na wodzie. Będziemy również egzekwować stosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa od wszystkich uczestników spływu, abyś mógł czuć się z nami bezpiecznie i skupił się na dobrej zabawie i wypoczynku.

DANE WYMAGANE PRZY ORGANIZACJI IMPREZ:

1. Termin imprezy
2. Ilość potrzebnego sprzętu
3. Miejsce
4. Nazwisko i imię, adres, telefon kontaktowy
5. Nr dowodu osobistego

ZAPRASZAMY

JSN Solid is designed by JoomlaShine.com